PŚ w Levi: Czas na pierwszy slalom w tym sezonie (listy startowe)

fot. Gareth James / CC BY ND

fot. Gareth James / CC BY ND

Przed nami pierwsze zawody slalomowe w sezonie 2019/2020 Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Weekendowe zawody pań i panów odbędą się w fińskim Levi. Na starcie brak reprezentantów Polski.

Po czterotygodniowej przerwie od inauguracji sezonu, Puchar Świata rozkręca się na dobre. Gospodarzem weekendowych zawodów będzie fińskie Levi, które po raz 15. zorganizuje pucharową rywalizację pań i po raz 11. panów.

W ubiegłym sezonie w klasyfikacji slalomowej najlepsza była Mikaela Shiffrin. Amerykanka zwyciężyła w 8 z 9 slalomów. Ten jeden slalomowy triumf odniosła Petra Vlhova, która uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji slalomowej sezonu 2018/2019. Na trzeciej lokacie sklasyfikowana została Wendy Holdener. Szwajcarka wciąż z 22. podiami wciąż jest bez ani jednego zwycięstwa w slalomie.

W ubiegłym sezonie na trasie Levi Black najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin, która o 0,58 sek. wyprzedziła Petrę Vlhovą sklasyfikowaną na drugiej lokacie oraz o 0,79 sek. Bernadettę Schild, która stanęła na najniższym stopniu podium. Niestety w tym sezonie Schild już nie zobaczymy. Austriaczka doznała kontuzji podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Sölden, o czym przeczytać można tutaj.

U mężczyzn małą kryształową kulę za konkurencje slalomowe w sezonie 2018/2019 zgarnął Marcel Hirscher, który przeszedł na sportową emeryturę. Drugą lokatę w klasyfikacji slalomowej zajął Clément Noël. Francuz trzykrotnie plasował się na najwyższym stopniu podium oraz raz był drugi. Na trzeciej lokacie sezon zakończył Daniel Yule, który raz wygrał i dwa razy był trzeci.

W ubiegłorocznej rywalizacji w Levi zwyciężył Marcel Hirscher, który o 0,09 sek. wyprzedził Henrika Kristoffersena, zajmującego druga lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął Andre Myhrer ze stratą 1,41 sek.

Na stracie slalomu nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Biało-czerwonych.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę pierwszy przejazd slalomu rozpocznie się o 10:15, natomiast drugi o 13:15.

Lista startowa kobiet

Lista startowa mężczyzn

Źródło: Informacje własne/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.