PŚ w Le Grand-Bornand. Wielki dzień sióstr Oeberg. Hojnisz-Staręga zeszła z trasy

13:37, 18.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:47, 18.12.2021

Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy we francuskim Le Grand-Bornand. Dla młodej Szwedki to pierwszym triumf w karierze. Drugie miejsce zajęła Julia Simon, a trzecie Hanna Oeberg. Monika Hojnisz-Staręga nie ukończyła rywalizacji.

© Manzoni/IBU

Sobotni bieg pościgowy w Le Grand-Bornand był popisem sił i możliwości sióstr Oeberg. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła młodsza z nich - Elvira. 21-latka dziś tylko dwa razy spudłowała, jak zwykle świetnie pobiegła i na mecie mogła cieszyć się z triumfu. Trzecia była Hanna, która na strzelnicy także zanotowała 90-procentową skuteczność. Mistrzyni olimpijska i świata awansowała z dziesiątej lokaty. Reprezentantki Szwecji rozdzieliła Julia Simon. Dla Francuzki, która dziś musiała pokonać tylko jedną karną rundę, to z pewnością przełamanie po słabym początku zimy.

Czwarte miejsce zajęła zwyciężczyni sprintu i liderka klasyfikacji generalnej cyklu Marte Olsbu Roiseland. Norweżka trzykrotnie pudłowała. Blisko podium znalazła się też ostatecznie piąta Lisa Vitozzi, która awansowała o 15. lokat (z 1 karną rundą). W dziesiątce uplasowały się również odpowiednio Anais Bescond (1), Lisa Theresa Hauser (1), Swietłana Mironowa (1), Kristina Riezcowa (3) i Dorothea Wierer (2). Niestety biegu, prawdopodobnie przez słabe samopoczucie, nie ukończyła Monika Hojnisz-Staręga. Po 3 strzelaniach Polka miała na koncie tylko 1 niecelny strzał. Mimo to spadała w klasyfikacji po bardzo słabych czasach na każdym okrążeniu.