PŚ w Le Grand Bornand: Dominacja Johannesa Boe w biegu masowym

12:59, 22.12.2019 Anna Felska Aktualizacja: 13:28, 22.12.2019

Bez zmian w biathlonowym Pucharze Świata. Norweg Johannes Boe zwyciężył w biegu masowym podczas zawodów rozgrywanych w Le Grand Bornand. Na podium stanęli także Francuz Emilien Jacqueline, który osiągnął życiowy rezultat oraz brat Johannesa - Tarjei Boe.

Johannes zdominował bieg od początku. Już na pierwszej wizycie na strzelnicy miał przewagę nad rywalami, którą systematycznie powiększał. Ostatecznie popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy i odniósł pewny triumf. Drugie miejsce zajął Emilien Jacqueline. Francuz także zaliczył tylko jedno pudło ale do Norwega na mecie stracił aż 42,1 s. Na najniższym stopniu podium stanął Tarjei Boe. Starszy brat Johannesa, przy jednym niecelnym strzale, straci do niego 51,8 s.

Tuż za czołową trójką uplasowało się dwóch gospodarzy. Czwarty był Quentin Fillon Maillet (+1:03.3), który na strzelnicy mylił się dwukrotnie. Lokatę niżej zajął Martin Fourcade (+1:05.0), który zaliczył jedno pudło. Najlepszą szóstkę ze sporą stratą 1:51.9 zamknął kolejny Norweg Johannes Dale.

Do biegu masowego nie zakwalifikowali się Polacy.