PŚ w Le Grand Bornand: Benedikt Doll zwycięża w sprincie

15:46, 19.12.2019 Anna Felska Aktualizacja: 16:14, 19.12.2019

Benedikt Doll odniósł drugie zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata w biathlonie. Niemiec wygrał sprint w Le Grand Bornand. Na podium stanęli również Norweg Tarjei Boe i Francuz Fillon Maillet Quentin.

Doll był bezbłędny na strzelnicy. Drugi Tarjei Boe również ustrzegł się błędów, a na mecie do Niemca stracił 9,4 s. Na najniższym stopniu podium stanął także bezbłędny Francuz Fillon Maillet Quentin (+11,3). Tuż za podium uplasował się lider Pucharu Świata Johannes Boe, który po dwóch pudłach do zwycięzcy stracił 14,8 s. Tylko 0,2 s za kolegą z drużyny znalazł się Erlend Bjoentegaard. Czołową szóstkę zamknął kolejny Norweg Johannes Dale (+26,7).

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 54. miejsce. Na strzelnicy był bezbłędny ale do zwycięzcy stracił nieco ponad dwie minuty. Łukasz Szczurek bo dwóch pudłach zajął 87. pozycję, a Andrzej Nędza-Kubiniec po aż pięciu niecelnych strzałach wylądował na przedostatnim - 99. miejscu.