PŚ w Lake Placid: Zwycięstwa Humphries i Krippsa

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Justin Kripps (fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation)

Na torze w Lake Placid, położonym w amerykańskim stanie Utah, rozegrano dziś dwie konkurencje z cyklu Pucharu Świata w bobslejach. W dwójkach kobiet po raz drugi w sezonie zwyciężyła Kaillie Humphries, natomiast w zawodach męskich czwórek – Kanadyjczyk Justin Kripps.

Niemcy są uważani za nację zdecydowanie dominującą w światowych bobslejach, stąd ich brak na podium w konkurencji czwórek jest niemałym zaskoczeniem. Najlepsza załoga niemiecka, z Johannesem Lochnerem na czele, zajęła czwartą pozycję, a do podium zabrakło jej 13 setnych sekundy. Zwyciężył Justin Kripps z Kanady z przewagą niespełna 0.4 sekundy nad Łotyszem Oskarsem Kibermanisem. Trzeci był Austriak Benjamin Maier.

wyniki zawodów – czwórki mężczyzn

Wśród kobiet kierujących bobslejem nie ma w tym sezonie mocnych na Kaillie Humphries. Kanadyjka z amerykańskim paszportem wyprzedziła dziś utalentowaną Niemkę Kim Kalicki, a trzecie miejsce zajęła Christine de Bruin z Kanady. Triumfatorka zeszłorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mariama Jamanka, nie jest jeszcze w swojej najlepszej formie. Dziś zajęła miejsce piąte, tracąc trzy dziesiąte sekundy do podium. Rok temu nie zdarzyło jej się wypaść z TOP 4 zawodów.

wyniki zawodów – dwójki kobiet

Do Lake Placid nie przyjechała żadna polska załoga. Jutrzejszego wieczora zawodnicy zmierzą się jedynie w konkurencji męskich czwórek. Kolejny weekend z bobslejami na najwyższym poziomie będzie miał miejsce już w 2020 roku, w niemieckim Winterbergu.

źródło: ibsf.org/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.