PŚ w Lake Placid: Tretiakow wygrywa w skeletonie, Kanadyjczycy w bobslejowych czwórkach

fot. The Globe and Mail

fot. The Globe and Mail

Rosyjscy kibice mieli powody do zadowolenia po rozstrzygnięciach w Lake Placid. W rywalizacji skeletonistów triumfował Aleksander Tretiakow. W bobslejach rozgrywano dziś zawodów czwórek. Najlepsi byli Kanadyjczycy.

Aleksander Tretiakow okazał się najlepszy podczas dzisiejszej rywalizacji skeletonistów w Pucharze Świata. W tym tygodniu rywalizacja goście w Lake Placid. Rosjanin uzyskał łączy czas dwóch przejazdów 1:47.19. Drugie miejsce wywalczył Martins Dukurs. Łotyszowi do zwycięstwa zabrakło ledwie 0.14 sek. Z trzeciego miejsca cieszył się z kolei reprezentant Korei. Sungbin Yun był drugi po pierwszym ślizgu, ale ostatecznie stracił do reprezentanta Łotwy 0,11 sek. Polaków w Stanach Zjednoczonych nie oglądaliśmy.

Pełne wyniki

Nieco sensacyjne rozstrzygnięcia przyniosła dzisiaj bobslejowa rywalizacji czwórek. Triumfowali Kanadyjczycy, u których pilotem jest Justin Kripps. Ich czas wyniósł dokładnie 1:49.54. O zwycięstwo otarli się Łotysze. Oskars Kibermanis stracił do pierwszego miejsca zaledwie 0,07 sek. Podium uzupełnili Maksym Adrianow i spółka (+0,13 sek.). Miejsca na “pudle” zabrakło dla Niemców. Freidrich był czwart a za nim Walther.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.