PŚ w Lake Placid. Problemy z pogodą. Treningi odwołane

Dr. John Kelley, NOAA/NOS/COOPS, Public domain, via Wikimedia Commons

Pogoda krzyżuje plany organizatorów pucharowych zawodów w Lake Placid. Zaplanowane na 21 czasu polskiego oficjalne treningi zostały odwołane. Niepewny jest również los kwalifikacji. Te mają się rozpocząć jednak według planu – o 23 czasu polskiego.

Dr. John Kelley, NOAA/NOS/COOPS, Public domain, via Wikimedia Commons

Pogoda płata figla za oceanem 

Piątkowy harmonogram zakładał rozegranie oficjalnego treningu  oraz kwalifikacji. Niestety sprawdziły się jednak złe prognozy pogody zapowiadane na ten dzień.

Z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru zrezgnowano z przeprowadzenia dwóch serii treningowych. Start kwalifikacji na ten moment jest niezagrożony, jednak rozważane jest ich przełożenie na sobotę.

Skoczkowie narciarscy mieli okazję przetestować MacKenzie Intervale (HS 128) już w poprzednich dniach. W czwartek rozegrano nawet dodatkowe treningi, w których najlepsi okazali się Stefan Kraft oraz dwukrotnie Andreas Wellinger. Polacy, którzy do stanu Nowy Jork przybyli dopiero w środę, nie zasiedli jeszcze na belce zmodernizowanego kompleksu skoczni.

Przypomnijmy, iż w Lake Placid zobaczymy Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Jana Habdasa oraz Tomasza Pilcha.

Zawodnicy powalczą w zawodach indywidualnych (11-12.02) oraz konkursie duetów (11.02).

źródło: informacja własna