PŚ w Lake Placid: Polacy poza czołówką, zwycięstwa Niemców

21:29, 30.11.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 21:31, 30.11.2019

Tobias Wendl/Tobias Arlt oraz Julia Taubitz wygrali sobotnie zawody na saneczkarskim torze w Lake Placid. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce. Klaudia Domaradzka była 25.

W sobotę rozegrano najpierw zawody dwójek. Wiele duetów miało problemy z torem w Lake Placid, w tym Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. W pierwszym ślizgu Polacy popełnili kosztowne błędy i zajmowali 13. miejsce. W drugiej części zmagań reprezentanci naszego kraju również nie przejechali trasy czysto. Po swoim ślizgu objęli prowadzenie, ale później wyprzedzili tylko Chrisa Mazdzera/Jaysona Terdimana, którzy nie dojechali do mety. Chmielewski i Kowalewski zajęli 12. pozycję, poprawiając się o lokatę względem wyniku w Igls.

Pewnie po zwycięstwo sięgnęli Tobias Wendl/Tobias Arlt. Niemcy uzyskali najlepsze czasy w obydwu ślizgach. Wyprzedzili oni o 184 tysięczne sekundy Toniego Eggerta/Saschę Beneckena, którzy triumfowali w Igls. Tylko 12 tysięcznych do drugiego niemieckiego duetu stracili Thomas Steu/Lorenz Koller. Austriacy stanęli na najniższym stopniu podium.

Wyniki - dwójki

Klaudia Domaradzka miała dużo problemów na amerykańskim torze. Po pierwszym przejeździe Polka była przedostatnia, 27. Po tym jak Hannah Prock nie wystartowała w drugim ślizgu, a Olena Smaha nie ukończyła zawodów, Domaradzka awansowała na 25. miejsce. Ostatecznie straciła ponad 4 sekundy. Wygrała Julia Taubitz, która miała najlepsze czasy w dwóch przejazdach. W drugiej części zmagań ustanowiła rekord toru - 43,658. Druga była Emily Sweeney ze stratą 67 tysięcznych, a podium uzupełniła Viktoriia Demchenko.