PŚ w Lake Placid: Müller najlepszy w jedynkach, pierwsze zwycięstwo braci Sics

Jonas Müller (fot. fil-luge.org)

Jonas Müller (fot. fil-luge.org)

Rywalizacja męskich jedynek oraz sprinty, czyli pojedyncze ślizgi kobiet, mężczyzn i dwójek. zakończyły saneczkarski weekend w Lake Placid. Austriak Jonas Müller pokazał, że wygrana w Igls nie była dziełem przypadku, i pewnie wygrał. Ciekawie przebiegały również pozostałe konkurencje…

Po pierwszym przejeździe mężczyzn, których zmagania rozpoczęły niedzielę na amerykańskim torze, prowadził gospodarz, Tucker West. 24-latek wygrywał tu już dwa lata temu i liczył na powtórkę, Przeszkodził mu w tym mistrz świata w sprincie, Jonas Müller, pobijając gospodarza w II ślizgu o 2 setne sekundy. Skład podium uzupełnił Włoch Dominik Fischnaller. Jedyny Polak w stawce, Mateusz Sochowicz, był 20.

Wyniki – jedynki mężczyzn

Doświadczona łotewska dwójka, bracia Andris i Juris Šics, startują na najwyższym szczeblu już od wielu lat. Pomimo sukcesów i wielu podiów najważniejszych imprez do dziś nie udało im się zwyciężyć w Pucharze Świata. Dzisiejszym sprintem saneczkarze z nadbałtyckiego kraju przełamali tę niekorzystną passę. Na podium stanęli też Niemcy – Eggert i Benecken na drugim stopniu, a Wendl i Arlt – na trzecim. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski byli 12, dwójką dzisiejszych zawodów.

W czołowej czwórce sprintu kobiet znalazły się aż trzy Amerykanki – jednak najlepsze, pierwsze miejsce zajęła Niemka. Podobnie jak wczoraj najlepsza okazała się Julia Taubitz. Drugą lokatę zajęła Summer Britcher, a trzecią Emily Sweeney. Czwarta na mecie, 20-letnia Ashley Farquharson. osiągnęła najlepszy rezultat w karierze. Polki nie startowały.

Rywalizację mężczyzn w sprincie otwierał Amerykanin Jonathan Erik Gustafsson. Nie oczekiwano od niego wiele, jednak utrzymywał się na prowadzeniu przez ponad połowę zawodów. Wyprzedził go dopiero startujący jako siódmy od końca rodak, Chris Mazdzer. Jednak najlepszym czasem konkurencji popisał się Roman Riepiłow z Rosji. Wyprzedził Tuckera Westa i Jonasa Muellera, a Mazdzer ukończył sprint tuż za podium.

Wyniki sprintów: dwójki|kobiety|mężczyźni

W przyszłym tygodniu czołowi saneczkarze odpoczywają. 13 i 14 grudnia czeka ich rywalizacja na pamiętającym Igrzyska Olimpijskie w 2010 roku torze w kanadyjskim Whistler.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.