PŚ w Lake Placid: Lölling, Humphries i Lochner najlepsi na starcie sezonu

10:26, 08.12.2019 Adrian Gerula

Jacqueline Lölling (fot. saleminteractivemedia.com)

W sobotę, późnym wieczorem polskiego czasu, zakończyły się pierwsze konkurencje Pucharu Świata 2019/20 w bobslejach i skeletonie. Zawody odbywają się bez udziału Polaków.

Co ciekawe, w każdej z rozgrywanych konkurencji (bobslejowe dwójki mężczyzn i kobiet oraz skeleton kobiet) liderom po pierwszym ślizgu udało się utrzymać prowadzenie do końca. W skeletonie uczyniła to Niemka, dwukrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli - Jacqueline Lölling. Zawodniczka zza zachodniej granicy chce powetować sobie ubiegły, nieudany sezon, który z powodu niedyspozycji zdrowotnych ukończyła dopiero na 6. lokacie. Ze stratą 24 setnych sekundy do Niemki zawody ukończyła Janine Flock, a trzecia była rodaczka triumfatorki, Tina Hermann. Triumfatorka ubiegłego cyklu PŚ, Elena Nikitina, uplasowała się na piątym miejscu.

wyniki - skeleton kobiet

Kaillie Humphries, w przeszłości reprezentująca Kanadę, a teraz USA, nie startowała w ubiegłym sezonie PŚ. Jako bobsleistka głodna zwycięstw rozpoczęła nową kampanię w sposób najlepszy z możliwych i wygrała w duecie z Lauren Gibbs. Kolejne trzy miejsca zajęły Niemki - załogi dowodzone przez Stephanie Schneider, debiutantkę Kim Kalicki i Mariamę Jamankę.

wyniki - bobsleje kobiet (dwójki)

Francesco Friedrich w ubiegłym pucharowym sezonie nie znalazł pogromcy, jednak już po zawodach w Lake Placid wiadomo, że nie powtórzy tego wyczynu. O 8 setnych sekundy lepszy był Johannes Lochner, jeżdżący wspólnie z Florianem Bauerem. Najlepszy nie-Niemiec w zawodach to trzeci po dwóch ślizgach Kanadyjczyk Justin Kripps.

wyniki - bobsleje mężczyzn (dwójki)

Niedziela w Lake Placid upłynie pod znakiem walki skeletonistów i drugich zawodów dwójek mężczyzn. Pierwszy ślizg męskiego skeletonu rozpocznie się o godzinie 15:00 polskiego czasu.

źródło: ibsf.org