PŚ w Lake Placid: Jelena Nikitina i Aleksander Tretiakow najlepsi w skeletenowych jedynkach

fot. The Globe and Mail

fot. The Globe and Mail

Kolejny raz w Lake Placid rywalizują bobsleiści i skeletoniści. W tej drugiej dyscyplinie rozgrywano dzisiaj rywalizację jedynek kobiet i mężczyzn. Po zwycięstwo sięgnęli Jelena Nikitina oraz Aleksander Tretiakow. 

Jelena Nikitina okazała się najlepsza podczas dzisiejszej rywalizacji jedynek zaliczanej do Pucharu Świata w skeletonie. Rosjanka w obu przejazdach uzyskała najlepszy czas i nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń. Jacqueline Loelling z Niemiec zajęła drugie miejsce, a jej strata do Jeleny wyniosła 1,12 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Janine Flock. Austriaczce zabrakło 0,06 sekundy, aby zająć pozycję o oczko. Tuż za podium sklasyfikowana została Kanadyjka Mirela Rahneva (+ 1,22 sek.).

Pełne wyniki

W rywalizacji panów równych sobie nie miał dzisiaj Aleksander Tretiakow. Rosjanin prowadził po pierwszym śluzgu, a w finałowym uzyskał drugi rezultat. Jego łączny czas wyniósł 1:46.55. Nadzieję na wygraną miał Łotysz Martins Dukurs, który jechał w drugiej rundzie jako przedostatni i prowadził. Aleksander na początku zjazdu tracił do niego, ale ostatecznie pokonał go o 0,04 sek. Felix Keisinger musiał zadowolić się trzecią lokatą. Niemcowi do pierwszej pozycji zabrakło 0,42 sek. Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został zwycięzca zawodów sprzed niespełna tygodnia – Axel Jungk (0,27 sek.).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.