PŚ w Lake Placid: Jedynki i dwójki mężczyzn na początek (lista startowa – aktualizacja)

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Kolejny tydzień najlepsi saneczkarze świata rywalizować będą za oceanem. Dziś w nocy czasu polskiego rozegrane zostaną dwójki i jedynki mężczyzn.

Trzydzieści dwa nazwiska widnieją na liście startowej jedynek mężczyzn, które mają zostać rozegrane pierwszego dnia rywalizacji w ramach Pucharu Świata w Lake Placid. Na czele klasyfikacji w ten konkurencji znajdują się trzej Niemcy. Przed rokiem przez cały weekend reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów “tylko” trzykrotnie zajęli miejsca na podium w Stanach Zjednoczonych. Tym razem może być jednak trudno o to, aby powalczyć z wciąż silnymi zawodnikami, którzy zdominowali tę dyscyplinę. Na starcie z numerem drugim pojawić ma się Mateusz Sochowicz. Na liście nie znajdziemy Macieja Kurowskiego, który w kwalifikacjach zajął 23. miejsce i nie zdołał wywalczyć awansu do zawodów głównych.

Na starcie dwójek zobaczymy dwie nasze pary. Z numerem drugim już wystartują Artur Petyniak i Adam Wanielista, którzy zajęli w eliminacjach przedostatnie 12. miejsce i drugi raz z rzędu pojadą w finałowych zawodach. Kwalifikować nie musiała się nasza najlepsza dwójka, czyli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Zawody transmitować będzie Eurosport.

W zawodach kobiet z numerem 4 pojedzie Ewa Kuls-Kusyk. To jedyna Polka, która przeszła kwalifikacje.

Lista startowa jedynek mężczyzn

Lista startowa dwójek

Lista startowa – jedynki kobiet

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.