PŚ w Lake Placid: Ewa Kuls-Kusyk na odległym miejscu

fot. gorzow.wyborcza

fot. gorzow.wyborcza

Rywalizacja saneczkarzy w Pucharze Świata w 2017 roku zakończona. W ostatnich w tym roku zawodach jedynek Ewa Kuls-Kusyk zajęła 22. miejsce. Sprinty wygrali Dajana Eitberger, Toni Eggert/Sascha Benecken i Wolfgang Kindl.

Ewa Kuls-Kusyk nie poradziła sobie dobrze z torem w Lake Placid. Polska saneczkarka w obydwu przejazdach uzyskała najgorsze czasy. Polka zajęła 22. miejsce, gdyż zawodów nie ukończyły Julia Taubitz i Olena Szkumowa. Kuls-Kusyk uzyskała łączny wynik 1:30.203. Druga z Polek Natalia Wojtuściszyn odpadła w Pucharze Narodów. Kuls-Kusyk i Wojtuściszyn wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie.

Po porażce w Calgary Natalie Geisenberger wróciła na zwycięską ścieżkę. W Lake Placid liderka Pucharu Świata wyprzedziła Kanadyjki Alex Gough i Kimberley McRae. Druga z nich uzyskała najlepszy wynik w drugim ślizgu. W sprincie najlepsza była Dajana Eitberger, która wyprzedziła Alex Gough i Natalie Geisenberger.

Wyniki – jedynki kobiet

Wyniki – sprint kobiet

Triumf w sprincie to ostatnie z wielu zwycięstw dwójki Toni Eggert/Sascha Benecken w 2017 roku. Niemiecki duet pokonał dzisiaj o 25 setnych Petera Penza i Georga Fischlera. Trzecie miejsce zajęli bracia Andris i Juris Sics. Wolfgang Kindl przypomniał wszystkim o tym, że jest mistrzem świata w sprincie. Austriak w ostatniej konkurencji zawodów w Lake Placid pokonał Johannesa Ludwiga i Taylora Morrisa.

Wyniki – sprint dwójek

Wyniki – sprint mężczyzn

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.