PŚ w Lake Placid: Były skoczek zwycięzcą w skeletonie. Dublet Niemców w bobslejach

fot. Simon Hausberger/Bongarts/Getty Images

fot. Simon Hausberger/Bongarts/Getty Images

Za nami ostatni dzień rywalizacji skeletonistów i bobsleistów w ramach Pucharu Świata w Lake Placid. W skeletonowych jedynkach triumfował były skoczek narciarski Axel Jungk a w bobslejowych dwójkach duet Friedrich/Schueller.

W Lake Placid zainaugurowano nowy sezon Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach. W tej pierwszej konkurencji rozgrywano dziś zmagania w jedynkach mężczyzn. Równych sobie nie miał Axel Jungk, który niegdyś trenował skoki narciarskie. Niemiec pokonał tor w czasie łącznym dwóch przejazdów 1:46.32. Na drugim miejscu znalazł się Łotysz Martins Dukurs, któremu zmierzono czas o 0,12 sek. słabszy. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został natomiast Aleksander Tretiakow. Rosjanin stracił do najlepszego 0,39 sek. Niewiele brakowało, a na podium stanąłby kolejny z reprezentantów Niemiec – Alexander Glassner. Skeletonista zza naszej zachodniej granicy przegrał trzecie miejsce o ledwie 0,06 sek.

Pełne wyniki

Francesco Friedrich wraz ze swoim kompanem z dwójki bobslejowej Alexander Schueller dopełnili niemieckiego szczęścia w Lake Placid. Chociaż po pierwszej turze zajmowali drugie miejsce, to ostatecznie z łącznym czasem 1:46.32 wywalczyli pierwsze miejsce. Na drugiej lokacie znaleźli się kolejni Niemcy – Johannes Lochner oraz Christian Rasp. Ich strata wyniosła 0,23 sek. Z zajęcia trzeciego miejsca cieszyli się Kanadyjczycy. Kripps i Stones mieli czas łączny dwóch przejazdów słabszy o 0,57 sek. od dwójki prowadzonej przez Friedricha.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.