Alpejski PŚ w Lake Louise: Matthias Mayer wygrał w supergigancie

22:15, 01.12.2019 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 10:17, 02.12.2019

W amerykańskim Lake Louise rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody w supergigancie. Wygrał złoty medalista olimpijski z Pyeongchang w tej konkurencji, Austriak Matthias Mayer. Na podium znaleźli się również Włoch Dominik Paris oraz ex aequo na trzeciej pozycji Vincent Kriechmayr oraz Mauro Caviezel. Polacy nie startowali.

Kluczowa dla losów supergiganta okazała się środkowa i dolna część trasy. Matthias Mayer nie rozpoczął przejazdu najlepiej z całej stawki zawodników, na górze stracił 0,25 sekundy. Później jako jedyny nie popełniał żadnych błędów na trasie, co miało odzwierciedlenie w wynikach. Mimo, iż nie osiągnął topowej prędkości, to był w stanie wygrać z resztą narciarzy. Drugie miejsce zajął zwycięzca małej Kryształowej Kuli w supergigancie, w poprzednim sezonie, Dominik Paris, który stracił do Austriaka 0,4 sekundy. Włoch zjeżdżał bardzo płynnie, zabrakło mu prędkości w środkowej części. Podium zamknęli VIncent Kriechmayer i Mauro Caviezel. Oni stracili do lidera 0,49 sekundy. Kolejne pozycje zajęli Włoch Mattia Casse, Norweg Aleksander Aamodt Kilde, Szwajcar Marco Odermatt, Kjetil Jansrud z Norwegii oraz Francuz Adrien Theaux i wczorajszy zwycięzca zjazdu Niemiec Thomas Dressen.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ został zwycięzca supergiganta Matthias Mayer. Wyprzedza on o 1 punkt Dominika Parisa. Następne zawody zostaną rozegrane w piątek 6. grudnia, w amerykańskim Beaver Creek. Będą to zawody w supergigancie. W sobotę zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo w zjeździe, a w niedzielę w gigancie.