PŚ w Lake Louise: Kajsa Vickhoff Lie znów najszybsza w treningu

fot. skiforbundet.no

fot. skiforbundet.no

Dobiegł końca ostatni trening na trasie Men’s Olympic w Lake Louise przed weekendową rywalizacją Pucharu Świata. Najszybsza na trasie czwartkowego treningu była Kajsa Vickhoff Lie.

Przed alpejkami pierwszy w sezonie 2019/2020 Pucharu Świata weekend z konkurencjami szybkościowymi. Dziś odbył się drugi i ostatni z trzech zaplanowanych treningów zjazdu na trasie w Lake Louise. W pierwszym zwyciężyły Alice McKennis i Kajsa Vickhoff Lie, które uzyskały identyczny czas – 1:52,54 min. Środowy trening z powodu obfitych opadów śniegu został odwołany. Natomiast w dzisiejszym najszybsza okazała się być ponownie Kajsa Vickhoff Lie, której pokonanie trasy Men’s Olympic tym razem zajęło 1:51,54 min. Kolejne trzy lokaty zajęły reprezentantki Austrii. Drugi czas ze stratą 0,15 sek. uzyskała Tamara Tippler. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Nina Ortlieb (+0,29 sek.). Czwarta była Nicole Schmidhofer (+0,33 sek.), piąta Ester Ledecka (+0,34 sek.), natomiast szósta Ramona Siebenhofer (+0,47 sek.). Siódmy czas czwartkowego treningu uzyskała Nicol Delago (+0,61 sek.), ósmy Stephanie Venier (+0,69 sek.), natomiast dziewiąty Elisabeth Reisinger (+0,81 sek.). Dziesiąty czas uzyskała Sofia Goggia, która do Lie straciła 0,89 sek. Warto zwrócić uwagę, iż w czołowej dziesiątce uplasowało się aż sześć Austriaczek.

W trakcie treningu nastąpiła jedna dłuższa, 15-minutowa przerwa, która spowodowana była wypadkiem Ariane Raedler.

Wyniki czwartkowego treningu zjazdu

Zarówno w piątek, jak i w sobotę panie zmierzą się w zjeździe, natomiast w niedzielę powalczą w supergigancie. Zawody rozpoczynać się będą o 20:15.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.