PŚ w Lake Louise: dziś pierwszy trening zjazdu mężczyzn

Photo credit: dougsymington / Foter.com / CC BY
Photo credit: dougsymington / Foter.com / CC BY

Oczekiwanie na drugi etap alpejskiego Pucharu Świata było w tym roku wyjątkowo długie. Wszystko za sprawą odwołanego z powodu braku śniegu slalomu w Levi, który był zaplanowany na połowę listopada. Na szczęście w Kanadzie zima znów nie zawiodła, a warunki do jazdy są niemal perfekcyjne. Już dzisiaj odbędzie się tam pierwszy trening zjazdu mężczyzn przed sobotnimi zawodami Pucharu Świata.

W Lake Louise, gdzie w najbliższych dniach będą ścigać się panowie w konkurencjach szybkościowych jest również reprezentant Polski – Maciej Bydliński. Polak przetestuje trasę East Summit jako przedostatni zawodnik, z numerem 74. Na liście startowej są także Matthias Mayer oraz Carlo Janka, którzy zmagali się wcześniej z kontuzjami. Wart odnotowania jest również powrót do zmagań w Pucharze Świata po rocznej przerwie kanadyjskiego Mistrza Świata z 2011 roku – Erika Guaya.

Dzisiejszy trening, tak jak dwa kolejne, które odbędą się w czwartek i piątek, rozpocznie się o godzinie 19:30 czasu polskiego. Start zjazdu w sobotę zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Lista startowa pierwszego treningu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.