PŚ w Lake Louise: Carlo Janka najszybszy w czwartkowym treningu zjazdu

fot. chriscom / CC BY SA

fot. chriscom / CC BY SA

W czwartek w Lake Louise rozegrano drugi trening zjazdu przed weekendowymi zawodami alpejskiego Pucharu Świata. Najszybszy na trasie okazał się Carlo Janka.

Pierwszy trening zjazdu planowo miał się odbyć w środę, jednak z powodu złych warunków pogodowych, panujących w oddalonym o 180 km od Lake Louise Calgary, został on odwołany. Panująca tam zamieć śnieżna, uniemożliwiłaby w sytuacji awaryjnej transport śmigłowcem ratunkowym do szpitala, dlatego ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z rozegrania środowego treningu.

W treningu najszybszy był Carlo Janka, który trasę w Lake Louise pokonał w czasie 1:50,20 min. Drugi czas uzyskał Matthias Mayer (+0,14 sek.), a trzeci Vincent Kriechmayr (+0,34 sek.). Kolejne lokaty zajęli Ryan Cochran-Siegle (+0,51 sek.), Max Franz (+0,56 sek.), Otmar Striedinger (+0,58 sek.) oraz Adrien Theaux (+0,70 sek.). Z ósmym czasem zameldował się Aleksander Aamodt Kilde (+0,71 sek.), a z dziewiątym Romed Baumann (+0,77 sek.). Czołową dziesiątkę czwartkowego treningu zamknął Nicolas Raffort (+0,86 sek.).

Wyniki czwartkowego treningu

Na piątek zaplanowano kolejny trening, a w sobotę odbędzie się pierwszy zjazd Pucharu Świata mężczyzn w sezonie 2019/2020.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.