PŚ w Lahti. Żyła najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki czwarty

Fot: Angelika Uchacz

Za nami kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Lahti. Najlepszy wynik uzyskał w nich Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 128 metrów. Czwartą pozycję zajął Dawid Kubacki.

Fot: Angelika Uchacz

Piotr Żyła (128 m) zwyciężył w przełożonych na niedzielę kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Polak wyprzedził o punkt drugiego Markusa Eisenbichlera (129,5 m), a o 1,1 punktu trzeciego Halvora Egnera Graneruda (127,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się kolejny z biało-czerwonych – Dawid Kubacki (126,5 m). Piątą pozycję zajął Robert Johansson (126 m), a szóstą Karl Geiger (124,5 m). W pierwszej dziesiątce uplasował się także Jakub Wolny, który po skoku na 122 metry był dziewiąty.

Poza wspomnianą trójką biało-czerwonych awans do konkursu wywalczyło też czterech pozostałych reprezentantów Polski. Na pozycji szesnastej kwalifikacje zakończył Aleksander Zniszczoł (118 m). Kamil Stoch (114,5 m) był dwudziesty piąty, Paweł Wąsek (114 m) dwudziesty dziewiąty, a Andrzej Stękała (113 m) trzydziesty.

W dzisiejszym konkursie nie wystąpi jedynie trzech zawodników – Niklas Bachlinger (102 m), Patrick Gasienica (99,5 m) oraz zdyskwalifikowany Matther Soukup. Początek rywalizacji o 16:00.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna