PŚ w Lahti: Znamy skład Polaków na sobotni konkurs drużynowy

fot. J. Jędrasiak

fot. J. Jędrasiak

Trener reprezentacji Polski, Michal Dolezal, ogłosił skład na sobotni konkurs drużynowy w Lahti. Na Salpausselce wystąpią jutro: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 

Po dzisiejszym konkursie indywidualnym, otwierającym weekend z Pucharem Świata w Lahti, czekają nas sobotnie zmagania drużynowe. Na te zawody Michal Dolezal wystawił sprawdzony w tym sezonie skład. Na Salpausselce będzie dane skoczyć jutro Piotrowi Żylę, Jakubowi Wolnemu, Kamilowi Stochowi oraz Dawidowi Kubackiemu.

W obecnym cyklu miały miejsce trzy konkursy drużynowe – w Wiśle, Klingenthal i Zakopanem. W każdym z nich do walki pod flagą polską przystępowali ci zawodnicy, którzy zaprezentują się również jutro. Na otwarcie Pucharu Świata Polacy uplasowali się na trzecim miejscu, następnie odnieśli zwycięstwo, z kolei na Wielkiej Krokwi zakończyli rywalizację na rozczarowującej, piątej pozycji.

W piątkowym konkursie indywidualnym najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Stoch, który zajął piątą lokatę, szósty był Kubacki, z kolei Żyła i Wolny nie zdołali awansować do rundy finałowej. Oprócz tej czwórki skakali też Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł, lecz oni także skończyli swój udział w dzisiejszej rywalizacji po pierwszej próbie.

Jutrzejsze zawody na Salpausselce rozpoczną się o godzinie 16:00 polskiego czasu. Wcześniej, bo o 15:00, w planach organizatorów jest seria próbna przed głównymi zmaganiami.

Źródło: Skaczemy.pl