PŚ w Lahti. Triumf Tschofeniga w kwalifikacjach. Kamil Stoch w czołówce

Screen- Eurosport

Daniel Tschofenig zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Salpausselce (HS130) w Lahti. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 126 m, wyprzedzając tym samym swojego rodaka, Stefana Krafta. Awans wywalczyła cała szóstka Polaków, a najwyżej w rywalizacji uplasował się czwarty Kamil Stoch. 

Screen- Eurosport

Reprezentanci Austrii uplasowali się na czele kwalifikacji, poprzedzających niedzielną rywalizację indywidualną. Z najlepszej strony na Salpausselce (HS130) w Lahti pokazał się 20-letni Daniel Tschofenig, który o 1,8 pkt wyprzedził swojego doświadczonego kolegę z drużyny. Odległość 130,5 m Stefana Krafta zapewniła mu lokatę drugą. Trzecie miejsce osiągnął Japończyk Ryoyu Kobayashi (132,5 m).

Tuż za czołową trójką eliminacji znalazł się najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów Polski, Kamil Stoch. Trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu zmierzono 128,5-metrowy rezultat. Piątą notę uzyskał Justin Lisso, a szósty był Timi Zajc. Jan Hoerl zajął pozycję siódmą. Lokaty w pierwszej dziesiątce wywalczyli również ósmy Constantin Schmid, dziewiąty Anze Lanisek i dziesiąty Decker Dean. 

Komplet Polaków z awansem

Oprócz sklasyfikowanego w czołówce Kamila Stocha, awans do zaplanowanego na 15:15 konkursu uzyskało jeszcze pięciu Biało-Czerwonych. Dwudzieste ósme miejsce zajął Jan Habdas (115,5 m), trzydzieste Tomasz Pilch (111 m), trzydzieste drugie Piotr Żyła (107 m) i czterdzieste Paweł Wąsek (104 m). Ostatnią premiowaną udziałem w konkursie lokatę wywalczył Aleksander Zniszczoł. Do sukcesu z 94,5- metrowym rezultatem reprezentanta Polski przyłożyła się nieudana próba Austriaka Manuela Fettnera.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna