PŚ w Lahti: Triumf Ryoyu Kobayashiego w kwalifikacjach

18:57, 08.02.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 19:23, 08.02.2019

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Lahti. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzecie Stefan Kraft. Najlepszym z Polaków okazał się być Dawid Kubacki, który uplasował się na piątej pozycji.

Ryoyu Kobayashi po skoku na 127 metrów wygrał dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, który odbędzie się w Lahti. Japończyk pokonał będącego na drugim miejscu Halvora Egnera Graneruda, który uzyskał 125,5 metra. Stefan Kraft skokiem na 124 metrów, mógł zadowolić się z trzeciej pozycji.

Niespodzianką jest zajęcie czwartego miejsca przez Antti Aaltego. Fin w swojej próbie uzyskał aż 128 metrów, co było najdłuższą odległością serii kwalifikacyjnej. Na piątym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który oddał skok na 123,5 metra. Szósty był Roman Koudelka (122,5 metra).

Kamil Stoch również znalazł się w czołowej dziesiątce zawodników kwalifikacji. Multimedalista Olimpijski lądował na 120,5 metrze, co dało mu miejsce dziewiąte ex aeuquo z Michaelem Hayboeckiem. Dobry wynik w kwalifikacjach uzyskał również Jakub Wolny (122,5 metra), który był 12. Po powrocie z treningów - Maciej Kot skoczył w swojej próbie 121 metrów i tym samym mógł zająć pozycje 16. Zdecydowanie nie był to dzień Piotra Żyły. Popularny "wiewiór" skoczył tylko 111 metrów. Ostatecznie skoczek z Wisły został sklasyfikowany na 36 miejscu. Ostatni z naszych reprezentantów - Paweł Wąsek po skoku na 102 metry, zakwalifikował się również do niedzielnego konkursu indywidualnego z miejsca 49.

Pełne wyniki kwalifikacji

Konkurs indywidualny odbędzie się w niedziele o godz. 16:15. Już jutro w Lahti odbędą się ostatnie przed Mistrzostwami Świata w Seefeld zawody drużynowe w skokach narciarskich. Start rywalizacji zaplanowano na godz. 16:30. Transmisje z zawodów przeprowadzą stacje Eurosport 1 i TVP 1.