PŚ w Lahti. Triumf Japonki w ostatnim konkursie sezonu

Screen - Eurosport

Yuki Ito zwyciężyła w ostatnim w tym sezonie konkursie PŚ pań w skokach narciarskich. Japonka wyprzedziła Annę Odine Stroem z Norwegii oraz Katharinę Althaus z Niemiec. Kryształową Kulę za triumf w całym sezonie już wcześniej zapewniła sobie Austriaczka, Eva Pinkelnig.

Screen – Eurosport

Atak z dalekiej pozycji

W piątek zakończył się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. W ostatnim konkursie, rozegranym na dużej skoczni w Lahti, najlepsza okazała się Yuki Ito. Japonka zaatakowała po pierwszej serii, po której zajmowała dopiero 7 pozycję. Świetny finałowy skok pozwolił jej jednak na zwycięstwo. Drugie miejsce w piątkowym konkursie zajęła Anna Odine Stroem. Podium uzupełniła natomiast Katharina Althaus, która po pierwszej serii znajdowała się na prowadzeniu. W czołowej piąte znalazły się jeszcze Eva Pinkelnig oraz Eirin Maria Kvandal.

Wyniki

Pinkelnig z Kryształową Kulą

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ już wcześniej zapewniła sobie Eva Pinkelnig. Dla doświadczonej Austriaczki jest to największy sukces w karierze. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Katharina Althaus, która straciła do Pinkelnig 165 punktów. Podium uzupełniła natomiast Słowenka, Ema Klinec. W Pucharze Narodów triumfowały Austriaczki, które wyprzedziły Niemki i Norweżki. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 14 pozycji.

Klasyfikacja generalna

Puchar Narodów

Źródło: informacja własna