PŚ w Lahti: Stoch zwycięży na jednej z ulubionych skoczni? (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Już dziś kolejny w tym sezonie konkurs indywidualny w ramach weekendu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, odbywającego się w fińskim Lahti. Wystąpi w nim sześciu Polaków, na czele z wypatrującym kolejnego zwycięstwa Kamilem Stochem. 

Do walki w Lahti stanie dziś 50 zawodników. Pierwszym z biało-czerwonych na starcie będzie Paweł Wąsek z numerem 9. Po nim jako 17 wystąpi Maciej Kot, 33 Jakub Wolny, 46 Dawid Kubacki, 47 Piotr Żyła i 49 Kamil Stoch. Największymi rywalami Polaków będą Austriak Stefan Kraft (nr 48), świetnie prezentujący się wczoraj Niemiec Karl Geiger (nr 42), czy wciąż utrzymujący wysoką, a przede wszystkim stabilną formę lider PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Niespodzianki? Przede wszystkim w nieobecnościach – do Finlandii nie polecieli Timi Zajc, czy Markus Eisenbichler, którzy mogliby tam powalczyć nawet o zwycięstwo. W konkursie zabraknie Petera Prevca, który nie zakwalifikował się do pierwszej serii. Po problemach ostatnich dni na liście startowej zabraknie Norwegów – Daniela-Andre Tandego oraz Andreasa Stjernena, którzy zaliczyli źle wyglądające upadki. Za nich na starcie pojawią się Jurij Tepes oraz Cestmir Kozisek.

PEŁNA LISTA STARTOWA

Seria próbna w Lahti rozpocznie się o godzinie 15:15, a pierwsza seria konkursowa o godzinę później.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.