PŚ w Lahti: Stoch wygrywa i znów jest liderem!

Kamil Stoch wygrał swój piąty konkurs w tym sezonie, dzięki czemu ponownie przywdzieje żółty plastron lidera Pucharu Świata! Drugie miejsce zajął Niemiec Severin Freund, a trzecie Gregor Schlierenzauer. Peter Prevc zakończył konkurs w Lahti na 6. pozycji i zdobył 40 pucharowych punktów.

Po pierwszej serii prowadził Severin Freund po skoku na 131.5 metra i było pewne, że w walce o zwycięstwo będą liczyć się tylko on i Kamil Stoch, który lądował pół metra krócej. W drugiej serii jednak dwukrotny mistrz olimpijski oddał fenomenalny skok na 134.5 metra i wylądował znakomitym telemarkiem, co dało mu dwie dwudziestki od sędziów i 281 punktów! Severin Freund stracił na decyzji trenera, by obniżyć belkę i skoczył “tylko” 129.5 metra. Ostatecznie stracił do Kamila 3.6 punktu. Trzeci Gregor Schlierenzauer otrzymał 270.2 punktu. 
W czołowej ósemce konkursu znalazło się aż pięciu Austriaków. Poza Schlierenzauerem byli to: Kraft, Kofler, Hayboeck i Diethart.
Peter Prevc stracił plastron lidera na własne życzenie, po słabszym pierwszym skoku na 126 metrów. W drugiej serii skoczył jednak 130.5 metra i awansował o 4 pozycje.Z Polakiem przegrywa już o 53 punkty. Polak zgromadził 1131 punktów, przy 1078 punktach Prevca. Severin Freund zdobył do tej pory 907 punktów.
Z pozostałych Polaków najlepiej wypadł Dawid Kubacki. 120 i 116 metrów dało mu 226.3 punktu i 26 miejsce. Jan Ziobro skoczył za krótko, by awansować do drugiej serii.
Już jutro o godzinie 16 kwalifikacje do wtorkowego konkursu Pucharu Świata w Kuopio.
foto: fisski.com

Jędrzej Jędrasiak
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.