PŚ w Lahti: Sprint drużynowy dla Norwegów

Jarl Magnus Riiber i Joergen Graabak wygrali sprint drużynowy kombinatorów na zawodach Pucharu Świata w Lahti. Norwegowie wyprzedzili dwa niemieckie duety. Polacy nie startowali.

W tym sezonie rozgrywane są tylko dwa sprinty drużynowe. Pierwszy w Val di Fiemme wygrali Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber. Norwegowie byli także głównymi faworytami do zwycięstwa w Lahti. Po pierwszej części konkursu skoków byli na 3. miejscu. Graabak skoczył 122 metry i otrzymał niższą notę niż Terence Weber (124,5 m) i Ryota Yamamoto (123,5 m). Norweski zespół na prowadzenie wyprowadził Jarl Magnus Riiber po próbie na odległość 127 metrów. Był to najlepszy skok dnia. Przed biegiem 2×7,5 km norweska dwójka miała 7 sekund przewagi nad Yamamoto i Akito Watabe oraz 11 sekund nad Weberem i Manuelem Faisstem.

Wyniki po serii skoków

Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber w biegu powiększali swoją przewagę. Ostatecznie norweski duet wygrał z przewagą 28 sekund. Pecha podczas biegu miał Akito Watabe. Japończyk złamał kijek i stracił kontakt z Niemcem. Terence Weber i Manuel Faisst utrzymali drugie miejsce. Japońska dwójka została dogoniona przez mocną grupę pościgową. Najlepsi z niej okazali się Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek. Drugi zespół niemiecki zameldował się na mecie tuż za swoimi rodakami.

Wyniki

źródło: informacja własna