PŚ w Lahti: Znamy składy skoczków na zawody w Finlandii

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

Już w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Finlandii. Zdradzamy kogo zobaczymy na belce w nadchodzących konkursach.

W ekipie “biało-czerwonych” obyło się bez rewolucji. W Lahti Polacy wystąpią w tym samym składzie, w którym zaprezentowali się tydzień temu w rumuńskim Rasnovie. Duże zmiany nastąpiły za to w ekipie Gorazda Bertoncelja. Do składu Słowenii powrócą zawodnicy, którzy w ubiegły weekend nie startowali w PŚ, czyli: Timi Zajc, Domen Prevc, Anze Semenic oraz Anze Lanisek. Szansę na trzeci występ w tym sezonie otrzymał wracający po kontuzji utytułowany Niemiec, Severin Freund.

Ciekawostką jest, że w nadchodzących zmaganiach swoich sił spróbuje syn Janne Ahonen, Mico. Dla 18-latka będzie to debiut w zmaganiach najwyższej rangi. Dotychczas występował w zmaganiach niższej “ligi”, dwukrotnie punktując w Pucharze Kontynentalnym.

Konkursy w Finlandii wystartują już w piątek, kiedy to odbędzie się konkurs indywidualny za odwołane w grudniu zmagania w Ruce. W sumie, zobaczymy dwie rywalizacje indywidualne i jeden konkurs ekip.

Polska: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek

Niemcy: Markus Eisnebichler, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid

Norwegia: Johann Forfang, Anders Håre, Robert Johansson, Marius Lindvik, Robin Pedersen, Daniel Tande

Słowenia: Peter Prevc, Ziga Jelar, Cene Prevc,Timi Zajc, Domen Prevc, Anze Semenic, Anze Lanisek

Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytosaho i Jarkko Maatta, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen, Arttu Pohjola, Mico Ahonen

Źródło: informacja własna