PŚ w Lahti. Powrót Jarla Magnusa Riibera do wygrywania

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber sięgnął po pierwsze od miesiąca zwycięstwo. Norweg prowadził w Lahti po serii skoków, a podczas biegu na 10 kilometrów nie stracił przewagi.

fot. M. Rudzińska

Riiber liderem po skoku

Dzień po sprincie drużynowym rozegrano w Lahti zmagania indywidualne kombinatorów norweskich. Liderem po serii skoków był Jarl Magnus Riiber. Norweg jako jedyny przekroczył granicę 130 metrów – 131 metrów. Wyprzedził o niecałe dwa punkty Ryotę Yamamoto, od którego wylądował dwa metry dalej. Riiber miał nad Japończykiem osiem sekund przewagi. Na trzeciej pozycji po próbie na 125 metrów plasował się Franz-Josef Rehrl, który tracił 39 sekund do lidera.

Wyniki po serii skoków

Utrzymana przewaga przez Riibera

Jarl Magnus Riiber był samotnym liderem biegu. Ryota Yamamoto został szybko wyprzedzony przez Johannesa Lampartera, Franza-Josefa Rehrla i Vinzenza Geigera. Trójka ta po pięciu kilometrach miała 40 sekund straty. Riiber utrzymał pewnie przewagę i wygrał różnicą 27 sekund. Losy pozostałych miejsc na podium rozegrały się w końcówce. Na ostatnim podbiegu odpadł Rehrl, a na finiszu Geiger wyprzedził Lampartera i zapewnił sobie drugie miejsce.

Wyniki

źródło: informacja własna