PŚ w Lahti: Polacy po drugie zwycięstwo w tym sezonie? (lista startowa)

Puchar Świata przeniósł się do Finlandii. Już dziś w Lahti odbędzie się trzeci konkurs drużynowy tej zimy. Polacy jako liderzy Pucharu Narodów będą walczyć o zwycięstwo.

Obiekt w Lahti będzie areną zmagań w konkursie drużynowym po raz dwudziesty pierwszy. Polacy na podium stawali tutaj czterokrotnie. Trzy razy wskakiwali na najniższy stopień podium, a przed rokiem zajęli drugą lokatę, przegrywając tylko z Niemcami. Odnieśli tutaj jednak jedno ważne zwycięstwo, choć nie w Pucharze Świata. Dwa lata temu w Lahti zdobyli historyczne, pierwsze mistrzostwo świata. Dziś w drużynie wystąpi trzech ówczesnych mistrzów. Jako pierwszy wystartuje Jakub Wolny, w drugiej grupie pojawi się Piotr Żyła, w trzeciej Dawid Kubacki, a jako ostatni pojawi się na belce Kamil Stoch. Dokładnie w takim samym składzie nasza drużyna zwyciężyła konkurs drużynowy w Wiśle, który inaugurował sezon. Na liście startowej zmagań pojawiło się dziesięć drużyn: Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Czechy, Słowenia, Norwegia, Austria, Japonia, Niemcy i Polska.

Lista startowa

Trwający weekend w Lahti upływa pod znakiem żałoby. Kilka dni temu zmarła legenda skoków narciarskich – Fin Matti Nykaenen. Organizatorzy zawodów zapowiedzieli, iż jego pamięć uczczą minutą ciszy pomiędzy seriami sobotniego konkursu. Ten wystartować ma o godz. 16:30. Godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną. W Lahti pogoda nie sprzyja. Odwilż, deszcz i wiatr będą utrudniały rywalizację. Siatki zamontowane wzdłuż zeskoku umożliwiły piątkowe skoki. Liczymy, że dzisiaj będzie podobnie.

źródło: informacja własna / wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.