PŚ w Lahti. Norwegia zwycięzcą konkursu drużynowego, Polska druga

Trzeci konkurs drużynowy w sezonie padł łupem Norwegów. Za norweską czwórką znaleźli się Polacy i Niemcy. Na czwartym miejscu uplasowali się Austriacy, zaraz za nimi Japończycy.

Emocjonujący konkurs drużynowy za nami. Po raz pierwszy w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęli Norwegowie. Zaraz za nimi znaleźli się Polacy, a miejsce na podium uzupełnili Niemcy, z fenomenalnym Karlem Geigerem. Polacy ostatecznie stracili 5,9 punktu do zawodników z kraju wikingów.

Podopieczni Michała Doleżala walczyli do samego końca. Piotr Żyła oddał dwa świetne skoki na odległość 123 oraz 126 metrów. Andrzej Stękała w pierwszej serii odleciał na odległość 129 metrów, jednak w drugiej próbie, poszło mu nieco słabiej, zawodnik wylądował na  dystansie 124 metrów. Kamil Stoch w Lahti w sobotę spisywał się fenomenalnie, w pierwszej próbie wylądował w świetnym stylu na 126,5 metrze, a w drugiej serii pół metra bliżej w nie gorszym stylu. Obie serie kończył  Dawid Kubacki, w pierwszej serii spisał się najgorzej z biało-czerwonych, ponieważ skoczył tylko 118 metrów. Jednak w drugiej zmienił kombinezon i poszybował na 123,5 metra, pieczętując tym samym drugie miejsce naszej drużyny.

Pełne wyniki zmagań drużynowych znajdują się tutaj

Źródło: informacja własna