PŚ w Lahti: Niemcy wygrywają konkurs drużynowy. Polacy drudzy

Reprezentacja Niemiec wygrała drużynowe zawody na skoczni dużej w Lahti. Polacy zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się lider Pucharu Narodów – Norwegowie.

Już przed zawodami do podium typowało się tylko trzy reprezentacje – Polskę, Norwegię oraz Niemcy. Ci drudzy jednak po dwóch pierwszych skokach pierwszej serii konkursu byli dopiero na szóstej pozycji, z powodu bardzo złego skoku Daniela Andre Tandego (101 m). Przed ostatnią serią na podium znajdowali się Austriacy, którzy z niego spadli dopiero po ostatnim skoku. Norwedzy ostatecznie znaleźli się w najlepszej trójce. Przed nimi zostali sklasyfikowani biało-czerwoni, w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Na dużą pochwalę zasłużył ten ostatni, który oddał dwa rewelacyjne skoki, ale także Kot. Obydwie jego próby były bardzo dobre.

Zwyciężyła reprezentacja Niemiec, która w Pjongczangu znalazła się na drugiej pozycji. Na czwarte miejsce spadła Austria. Słaby skok Clemensa Aignera zaprzepaścił ich szansę na miejsce w czołowej trójce. Na piątym miejscu znaleźli się Japończycy, szóste przypadło Słoweńcom, siódme Szwajcarom, a ósme Rosjanom. Gospodarzom nie udało się awansować do finałowej serii. Zajęli oni dziewiątą lokatę. Jutro odbędzie się konkurs indywidualny, dzisiaj, licząc noty zawodników, wygrałby Kamil Stoch.

Wyniki konkursu drużynowego

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.