PŚ w Lahti. Kwalifikacje odwołane

fot. M. Rudzińska

Po przekładaniu rund treningowych jury odpowiedzialne za rywalizację w Lahti zdecydowało się na odwołanie dzisiejszych kwalifikacji. FIS podał też nowy plan na jutrzejszy dzień.

fot. M. Rudzińska

Początkowo FIS przekładał rozpoczęcie serii treningowych, które według wstępnego planu miały rozpocząć się o 15:00. Po trzykrotnym odsuwaniu ich w czasie – najpierw na 16:00, a następnie na 16:20 i 16:40 – zadecydowano o całkowitym odwołaniu wszystkich rund. Powodem był wiejący w Lahti wiatr, który nie pozwoliłby na przeprowadzenie serii.

W związku z odwołaniem wszystkich trzech zaplanowanych na dzisiaj rund jutro o 14:30 odbędzie się trening, na starcie którego stanie wszystkich 53 zgłoszonych do rywalizacji skoczków. Następnie o 16:15 rozpocznie się konkurs drużynowy. Prognozy są bardziej optymistyczne, jednak jeśli konkurs uda się rozegrać, będzie mu towarzyszył silny wiatr.

W zeszłorocznej rywalizacji drużynowej na wietrznej dziś Salpausselce triumfowali Niemcy przed Słoweńcami i Austriakami. Zwycięzcą pierwszego konkursu indywidualnego został Stefan Kraft, a podium uzupełnili Karl Geiger i Daniel Andre Tande. W drugim najlepszy wynik uzyskał Geiger, a w czołowej trójce uplasowali się również Kraft i Michael Hayboeck.

Źródło: informacja własna