PŚ w Lahti: Kwalifikacje dla Dawida Kubackiego, Stefan Kraft na podium

Fot. M. Rudzińska

Fot. M. Rudzińska

Kwalifikacje do pierwszego konkursu rozgrywanego w Lahti zwyciężył Dawid Kubacki.  Skoczył na odległość 126 metrów. Drugi był Timi Zajc, który oddał skok na 127,5 metra , a trzeci Stefan Kraft. Skok Austriaka był odległy na 124 metry. 

Kwalifikacje do pierwszego konkursu rozgrywanego w fińskim Lahti dobiegły końca. Kolejne zmagania rozpoczną się już za kilkadziesiąt minut, a pierwsi zawodnicy oddadzą swoje skoki już o 17:30.

Dawid Kubacki zdominował rywali swoim skokiem na 126 metrów. Drugie miejsce zajął Słoweniec Timi Zajc (127,5 metra), a Stefan Kraft zamknął podium swoim skokiem na 124 metry. Tuż za podium znalazł się Constantin Schmid, który do Austriaka stracił jedynie jeden punkt. Najdłuższym skokiem całej serii kwalifikacyjnej był ten oddany przez Gregora Schlierenzauera. Skoczył on na odległość 131 metrów, a zaraz po zakończeniu próby Austriaka Jury podjęło decyzję o obniżeniu belki startowej.

Polacy pokazali się z dobrej strony podczas tych zmagań. Najwyżej sklasyfikowanym był oczywiście Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 126 metrów i zajął pierwsze miejsce. Kamil Stoch (121 metrów) zajął szóstą lokatę. Trochę niżej, bo dopiero na 28. pozycji uplasował się Piotr Żyła (skok na 116,5 m). Na 42. miejscu kwalifikacje zakończył Jakub Wolny (117,5 metra), Klemens Murańka (116,5 metra) był 46., a Aleksander Zniszczoł zamknął pięćdziesiątkę skokiem na 116 metrów. Przez sito kwalifikacji nie przebrnął Paweł Wąsek. Skoczył na 109 metrów i ostatecznie zajął 58. miejsce.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdują się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.