PŚ w Lahti: Kupczak 13. w rundzie prowizorycznej

Yoshito Watabe wygrał rundę prowizoryczną do zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti, wyprzedzając o 0,1 punktu swojego brata Akito. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 13. miejsce.

Bracia Watabe osiągnęli najlepszą odległość rundy prowizorycznej. Obydwaj skoczyli po 127,5 metra. Ostatecznie Yoshito otrzymał notę lepszą o 0,1 punktu. Trzeci po skoku na odległość 124 metrów z niższej belki był Mario Seidl. Szczepan Kupczak skoczył 116,5 metra i uplasował się na 13. miejscu ze stratą minuty i 43 sekund.

Pozostali Polacy osiągnęli porównywalne noty. Adam Cieślar po skoku na 104 metry zajął 28. miejsce. Paweł Twardosz skoczył 105,5 metra i był 30. Paweł Słowiok wylądował na 100. metrze, co pozwoliło mu na zajęcie 31. pozycji. W zawodach wystartowało 44 zawodników i wszyscy awansowali do konkursu. Warto dodać, że do Lahti nie przyjechało dużo zawodników z czołówki Pucharu Świata. W Finlandii nie wystartuje najlepsza czwórka klasyfikacja, na czele z Jarlem Magnusem Riiberem, który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki rundy prowizorycznej

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.