PŚ w Lahti. Kto zaprezentuje Polskę w konkursie drużynowym? (lista startowa)

fot. M. Król

Nadeszła pora na zmagania w Lahti. Fińska skocznia od lat gości konkursy z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czas na rywalizację drużynową. 

fot. M. Król

Nadeszła pora na zmagania drużynowe w fińskim Lahti. W szranki stanie dziewięć zespołów reprezentujących takie nacje jak Stany Zjednoczone, Finlandia oraz Szwajcaria, a także Japonia, Słowenia i Austria. Będziemy mogli podziwiać również występ Niemców, Polaków i Norwegów.

Do Finlandii udało się siedmiu Biało-Czerwonych. Są to Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, a także Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Nie zabraknie również Pawła Wąska i Jakuba Wolnego. Na których zawodników postawił Michał Doleżal? Musiał on bowiem wybrać czwórkę skoczków, którzy będą reprezentować Polskę w zmaganiach drużynowych.

Trener Polaków zdecydował, że na belce startowej w sobotę zasiądą Piotr Żyła i Andrzej Stękała, a także Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. O pierwsze miejsce powalczą oni z reprezentantami między innymi Norwegii oraz Austrii. To z nimi Biało-Czerwoni stoczyli najcięższy bój w Zakopanem. Która drużyna okaże się najlepsza na fińskim obiekcie?

Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.