PŚ w Lahti: Kto wygra pierwszy konkurs indywidualny po igrzyskach? (lista startowa)

Przed nami pierwszy konkurs indywidualny w skokach narciarskich rozegrany po igrzyskach olimpijskich. Zapowiada się ciekawa walka o czołowe lokaty, gdyż faworytów nie brakuje. W ich gronie znajduje się m.in. bardzo dobrze czujący się na tym obiekcie reprezentant Polski Kamil Stoch.

Rywalizacja skoczków narciarskich wchodzi na ostatnią prostą sezonu 2017/2018. Do końca sezonu pozostał dzisiejszy konkurs indywidualny w Lahti, turniej Raw Air oraz loty w Planicy. Będziemy świadkami bardzo ciekawej walki o kryształową kulę pomiędzy Kamilem Stochem, Andreasem Wellingerem oraz Richardem Freitagiem, gdyż różnice punktowe są niewielkie.

W dzisiejszych zawodach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę oraz Jakuba Wolnego.

Serię próbną dzisiejszego konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 14:30, a tuż po niej o godzinie 15:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursu indywidualnego. Transmisję można będzie śledzić na kanałach TVP1 oraz Eurosport1.

Lista startowa

Przypomnijmy iż, na skoczni Salpausselka punkt konstrukcyjny wyznaczony jest na 116 metrze a jej wielkość wynosi 130 metrów. Rekordzistą jest Norweg Johan Andre Forfang, który równy rok temu poszybował tutaj na odległość 138 metrów.

Źródło: informacja własna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.