PŚ w Lahti: Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje, Kubacki tuż za nim

Reprezentanci Polski nie zwalniają tempa. Kamil Stoch w fenomenalnym stylu wygrywa kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w fińskim Lahti. Dawid Kubacki został sklasyfikowany tuż za nim! 

Polak po najdłuższym skoku na odległość 134,5 metra wygrał serię kwalifikacyjną. Tuż za nim sklasyfikowany został jego kolega z drużyny Dawid Kubacki lądując na odległości 130,5 metra, tracąc do lidera 3,8 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler uzyskując w swoim skoku odległość 128 metrów. Poza czołową trójką sklasyfikowany został kolejny z Niemców Stephan Leyhe lądując na odległości 127,5 metra. Piąte miejsce zajął Karl Geiger (128,0m), a szósty był Austriak Stefan Kraft (124,0m). W czołowej “10” uplasował się jeszcze jeden z reprezentantów Polski – Maciej Kot, który po skoku na odległość 121,5 metra sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Wszyscy reprezentanci Polski uzyskali awans do niedzielnego konkursu. Pozostali Biało-Czerwoni sklasyfikowani zostali na następujących pozycjach: 19. Jakub Wolny ( 120,5m), 27. Piotr Żyła (117,5m) oraz 35. Stefan Hula (116,5m).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.