PŚ w Lahti: Kamil Stoch indywidualnie wygrywa serię próbą. Polacy w czołówce

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Kamil Stoch wygrał serię próbną przed dzisiejszym konkursem drużynowym w Lahti. Polak wyprzedził będącego na drugim miejscu Junshiro Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Drużynowo reprezentacja Polski uplasowała się na pierwszym miejscu przed Austriakami i Niemcami. 

Dzisiaj w Lahti odbędzie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich panów. Indywidualnie serię próbną wygrał Kamil Stoch po skoku na 127 metrów. Drugie miejsce zajął Junshiro Kobayashi. Japończyk uzyskał w swojej próbie 125 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się Halvor Egner Granerud, który oddał skok na odległość 126,5 metra.

Tuż za czołową trójką zawodników znalazł się Johann Andre Forfang (125,5 metra). Piąty był Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata lądował na 121,5 metrze. Michael Hayboeck (124 metry) ex aeuquo z Killianem Peierem (124 metry) zajęli miejsce szóste.

Piotr Żyła po skoku na 124,5 metra, został sklasyfikowany na miejscu dziesiątym. Na 13 pozycji uplasował się Jakub Wolny skokiem na 122 metry. Najgorzej poszło Dawidowi Kubackiemu, który poszybował na 119,5 metra, co ostatecznie dało mu miejsce 16. W konkursie liczymy na lepszy skok Kubackiego, który jest bardzo mocnym punktem naszej drużyny.

Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci Polski, którzy łącznie zdobyli 265.2 pkt. O 8.1 pkt., za biało-czerwonymi znaleźli się Austriacy. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec (246.5 pkt.). W serii próbnej doszło również do groźnego upadku Andreasa Stjernena. Jak donoszą media, Norweg powinien planowo wystartować w konkursie. Wczoraj kontuzji w skoku treningowym doznał Daniel Andre Tande. Pierwotnie miał wystartować w dzisiejszych zawodach. Jednak trener Alexander Stoeckl wycofał swojego skoczka, który zbiera siły na jutrzejszy konkurs indywidualny.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.