PŚ w Lahti. Jedyny sprint drużynowy w sezonie dla Niemców

fot. Screen - Eurosport

W Lahti rozegrano jedyne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w sprincie drużynowym w kombinacji norweskiej. Po zwycięstwo sięgnął zespół Niemiec w składzie – Julian Schmid i Vinzenz Geiger.

fot. Screen – Eurosport

Austriacy najlepsi na skoczni

Lahti jest ostatnim przystankiem w tym sezonie Pucharu Świata. Piątek był bardzo pracowity dla kombinatorów. Najpierw rozegrano rundę prowizoryczną, a tuż po niej odbyła się seria skoków do sprintu drużynowego. Na czele klasyfikacji znalazły się dwa duety z Austrii. Wygrali Stefan Rettenegger i Johannes Lamparter po skokach na odległość 128 i 125,5 metra. Wypracowali 4,7 punktu przewagi nad swoimi rodakami – Lukasem Greidererem i Franzem-Josefem Rehrlem, którzy mieli sześć sekund straty. Niewiele stracili także Norwegowie (Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber – 12 sekund) i Niemcy (Vinzenz Geiger i Julian Schmid – 24 sekundy). Najlepszą indywidualną notę uzyskał Riiber po próbie na 128 metrów.

Wyniki po serii skoków

Geiger mocniejszy od Riibera

Na drugiej z dziesięciu rund liczących 1,5 kilometra do Johannesa Lampartera dołączyli Lukas Greiderer i Jarl Magnus Riiber. Tym samym na prowadzeniu znajdowały się trzy duety, w tym dwa austriackie. Grono drużyn walczących o zwycięstwo powiększyło się po czterech okrążeniach, po tym jak czołówkę dopędzili Francuzi i Niemcy. Pierwszy zespół Austrii odpadł od pierwszej grupy po upadku Stefana Retteneggera, ale szybko wrócili do czołówki. Na dwóch ostatnich rundach mocne tempo dyktowali Niemcy (Schmid i Geiger) oraz Norwegowie (Graabak i Riiber). O zwycięstwo niespodziewanie walczyli także Francuzi (Baud i Muhlethaler). Z czołówki odpadły dwa duety austriackie. W końcówce przyspieszył Jarl Magnus Riiber, ale na ten atak odpowiedział Vinzenz Geiger, który wyprzedził Norwega na finiszowych metrach. Tym samym po wygraną sięgnęli Niemcy przed Norwegami oraz Francuzami, którzy zaprezentowali się nadspodziewanie dobrze.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna