PŚ w Lahti. Jedna seria i koniec farsy. Granerud bez punktów! Polska sensacja

Screen- Eurosport

Ryoyu Kobayashi wygrał jednoseryjną loterię w Lahti. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Karl Geiger. Poza TOP30 znalazł się Halvor Egner Granerud. Z Polaków najwyżej nieoczekiwanie uplasował się jedenasty Jan Habdas. 

Screen- Eurosport

Trudno znaleźć solidny argument za tym, aby powiedzieć, że słusznie dokończono pierwszą, a zarazem ostatnią, serię konkursową w ramach Pucharu Świata w Lahti. Wiatr szalał jak chciał, a odstępy pomiędzy większość zawodników były bardzo duże. Jednoseryjny cyrk trwał godzinę i trzy kwadranse. 

Wydaje się, że najbardziej poszkodowanych skoczkiem został Andreas Wellinger. Niemiec miał potworny wiatr w plecy i nie mógł powalczyć o choć przyzwoitą odległość. Punktów też sensacyjnie nie zdobył Halvor Egner Granerud. W przypadku Norwega jednak widać było duży błąd na progu, który mógł w znacznym stopniu przyczynić się do jego fatalnej próby. Lider Pucharu Świata dotychczas punktował w każdym konkursie. Dotychczas. 

Polski pozytyw

Najlepiej w tych szalonych warunkach odnalazł się Ryoyu Kobayashi. Japończyk wykorzystał mocny wiatr pod narty i poszybował na odległość 136,5 metra. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Karl Geiger. Czwarty był Daniel Tschofenig, piąty Anze Lanisek, a szósty Michael Hayboeck.

Powody do zadowolenia z pewnością może mieć Jan Habdas. Polski junior był najlepszy z kadry prowadzonej przez Thomasa Thurnbichlera. Ustanowił też zdecydowany rekord życiowy, plasując się na świetnej jedenastej lokacie. Bardzo dobry wynik osiągnęli też dwunasty Paweł Wąsek oraz czternasty Aleksander Zniszczoł. Gorzej poszło dwóm liderom naszego zespołu. Kamil Stoch był osiemnasty, a Piotr Żyła dwudziesty.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna