PŚ w Lahti: Jarl Magnus Riiber najlepszy w rundzie prowizorycznej

14:47, 28.02.2020 Kamil Karczmarek

Tydzień temu w Trondheim Jarl Magnus Riiber zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg nie zwalnia tempa. Na początek zmagań w Lahti wygrał rundę prowizoryczną. Szczepan Kupczak zajął 16. miejsce.

W większej części zawodów kombinatorzy skakali z 12. platformy startowej. Czołowa dziesiątka Pucharu Świata oddawała próby z niższej belki. Nawet z krótszego najazdu Jarl Magnus Riiber uzyskał najlepszą odległość. Norweg wylądował na 122. metrze i otrzymał jedną z największych bonifikat za niekorzystne warunki. Drugi po skoku na 119,5 metra był Jens Luraas Oftebro. Otrzymał on notę o 3,5 punktu mniejszą niż Riiber, co przełożyło się na 14 sekund straty. Niespodziewanie 3. miejsce na skoczni zajął Ilkka Herola. Reprezentant gospodarzy wylądował na 118. metrze.

Szczepan Kupczak skoczył 117 metrów. Reprezentant Polski zajął 16. miejsce. Kupczak jest jedynym polskim kombinatorem, który startuje w Lahti. Tym samym zabraknie jutro polskiej drużyny w sprincie. Zawody indywidualne odbędą się w niedzielę.