PŚ w Lahti: Hayboeck najlepszy w kwalifikacjach, tylko dwóch Polaków w konkursie

Michael Hayboeck osiągnął 127 metrów i wygrał kwalifikacje do wieczornego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Polacy wypadli znacznie poniżej oczekiwań.

Podium uzupełnili Kofler (132.5 metra) i Koivuranta (129), którzy skakali jednak z wyższego rozbiegu niż triumfator kwalifikacji, a do tego zaliczyli problemy przy lądowaniu.
Zawiedli nasi reprezentanci, z wyjątkiem Dawida Kubackiego, który osiągnął 118 metrów i zapewniło mu to 23. miejsce w kwalifikacjach. Klemens Murańka (112 metrów), Piotr Żyła (107), Maciej Kot (108), Ziobro (104) zajęli odpowiednio 42., 49., 50. i 58. pozycję, więc w konkursie ich nie zobaczymy.
Z Prekwalifikowanych zawodników najlepiej spisali się Gregor Schlierenzauer i Severin Freund, skacząc po 129 metrów. Nie zobaczyliśmy w kwalifikacjach Noriakiego Kasai. Przed skokami Kamila Stocha i Petera Prevca jury postanowiło obniżyć belkę do siódmej i był to najkrótszy rozbieg tego dnia. Dwukrotny mistrz olimpijski osiągnął zaledwie 113 metrów, ale był to jego pierwszy dzisiejszy skok w Lahti. Peter Prevc, który skakał wcześniej w treningach, uzyskał 125.5 metra, jednak jego próba zakończyła się upadkiem.
foto: berkutschi.com

Jędrzej Jędrasiak
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.