PŚ w Lahti. Dla kogo niedziela na Salpausselce? (lista startowa)

Przed nami konkurs indywidualny Pucharu Świata w Lahti. Niedzielną rywalizację na skoczni Salpausselka poprzedzą kwalifikacje, z udziałem 53. zawodników. Czy Halvor Egner Granerud wróci na zwycięską ścieżkę, czy może Polacy włączą się do walki o najwyższe lokaty? 

Puchar Świata na skoczniach w Lahti odbywa się od 1980 roku. Najwięcej razy na podium fińskich zawodów był Matti Nykanen (8 zwycięstw, 12 podiów), ale w czołówce są także Polacy – Adam Małysz i Kamil Stoch, którzy mają po 3 wygrane na Salpausselce, Ponadto to właśnie w Lahti w 2001 roku swoje pierwsze medale mistrzostw świata zdobył Małysz, a w 2017 roku polska drużyna została mistrzami świata. Obiekt HS 130 w Lahti jest więc dla biało-czerwonych bardzo szczęśliwy. Czy będzie tak i tym razem?

Na starcie niedzielnych zmagań zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski: Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Lista startowa kwalifikacji, które pierwotnie miały odbyć się w piątek, liczy 53. zawodników z jedenastu państw.

Lista startowa kwalifikacji

Kwalifikacje zaplanowano na godz. 14:30. O 16:00 ma rozpocząć się konkurs.

Źródło: informacja własna