PŚ w Lahti. Czas na ostatni konkurs na dużej skoczni. Granerud ma godnych rywali (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Sezon zimowy nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Przed nami już ostatnie zawody na dużej skoczni. Niedzielna rywalizacja w Lahti, rozpocznie się jednak od kwalifikacji. 

fot. Tomasz Markowski

Ostatni konkurs na dużej skoczni 

Skocznia K116 w Lahti jest areną zmagań niedzielnych zawodów, podczas których czekają nas spore emocje. Jak pokazały sobotnie zawody drużynowe, walka o podium indywidualne będzie interesująca. Halvor Egner Granerud będzie chciał postawić kropkę nad “i” i ponownie wygrać zawody, jednak rywale również nie odpuszczają. Do grona faworytów na pewno można dołączyć również Stefana Krafta, Anze Laniska, Timi Zajca czy Ryoyu Kobayashiego. Dobre skoki pokazali również Polacy – Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy zdecydowanie lubią ten obiekt. 

Najpierw kwalifikacje

Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o godz. 13:30 kwalifikacjami. Na ich starcie pojawi się 64. zawodników z 13. państw. Polacy wystąpią w składzie: Jan Habdas, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Lista startowa kwalifikacji

Ostatni w tym sezonie konkurs na dużej skoczni zaplanowano na godz. 15:15. Transmisje z zawodów na kanale TVN, Eurosport 1 i w Playerze. 

źródło: informacja własna