PŚ w Lahti. Biegacze wracają do rywalizacji. Norwegowie na starcie (listy startowe skiathlonu)

fot. M. Rudzińska

Emocje po rozgrywanym na przełomie grudnia i stycznia Tour de Ski już dawno zdążyły opaść. Biegacze narciarscy są więc wyjątkowo głodni rywalizacji na najwyższym poziomie, zatem nadchodzący weekend w Lahti zapowiada się ciekawie. Co więcej, do pucharowej rywalizacji wracają Norwegowie…

fot. M. Rudzińska

Z powodu odwołania weekendu w Lillehammer, w tym sezonie zawodnicy nie mieli jeszcze okazji rywalizować w skiathlonie i biegu sztafetowym. W zimowej stolicy Finlandii zostaną rozegrane właśnie te konkurencje.

Skiathlon kobiet rozpocznie się jutro o godzinie 10:30. Bieg powinien pokazać, czy strategia kadry Norwegii, która w całości opuściła starty w Tour de Ski, przyniesie pożądane efekty. Murowaną faworytką co najmniej do osiągnięcia podium jest Therese Johaug, a równie mocnym ogniwem kadry kraju fiordów są młode Helene Marie Fossesholm czy Tiril Weng. O powrocie do najlepszych występów marzy też Heidi Weng, która niejednokrotnie wygrała bieg tego rodzaju. Oczy amerykańskich kibiców będą z kolei zwrócone w kierunku triumfatorki TdS – Jessie Diggins. W gronie 50 zawodniczek, które wystartują, nie ujrzymy ani jednej Polki.

lista startowa skiathlonu kobiet

Numery od 1 do 7, przeznaczone dla największych faworytów konkurencji wśród panów, w całości przypadły Rosjanom. Aleksander Bolszunow będzie starał się śrubować i tak ogromną przewagę w PŚ nad resztą stawki. Warto wspomnieć, że sezon temu w tej konkurencji nie znalazł pogromcy. Z jego rodaków najgroźniejszym konkurentem wydaje się Denis Spicow, który na podbiegu pod Alpe Cermis popisał się dobrą formą. Szanse Norwegów nie są oceniane aż tak wysoko, jednak podium takich zawodników jak Holund czy Iversen nie będzie wielką sensacją. Polacy nie pojawią się na starcie – ten nastąpi o godzinie 13:00 naszego czasu.

lista startowa skiathlonu mężczyzn

źródło: informacja własna