PŚ w Lahti: Austria zwycięża w konkursie drużynowym. Słaby występ Polaków.

Dzisiejszy konkurs drużynowy w Lahti zakończył się pewną wygraną Austriaków. Choć karty w dużej mierze rozdawał dzisiaj wiatr, podopieczni Alexandra Pointnera świetnie poradzili sobie ze zmiennym wiatrem i wygrali z przewagą 12,7 pkt nad reprezentacją Niemiec. Podium uzupełnili Norwedzy, którzy drugie miejsce przegrali o zaledwie 0,5 pkt. Przed ostatnim skokiem lidera PŚ Petera Prevca Słoweńcy mogli być niemal pewni podium dla ich drużyny. Nieoczekiwanie Prevc uzyskał tylko 118,5 m i tym skokiem Słowenia spadła na czwarte miejsce. Bardzo dobrze spisująca się drużyna Finów ostatecznie zajęła piąte miejsce, tuż przed Czechami. 

Dla Polaków konkurs ten zdecydowanie nie należał do udanych. Podopieczni Łukasza Kruczka musieli dzisiaj zadowolić się siódmą lokatą. Bardzo słaby skok w pierwszej serii oddał Maciej Kot (111 m). W drugiej serii trafił na silny wiatr pod narty. Oddał bardzo dobry skok na 130,5 m ale niestety od jego noty odjęto ponad 18 pkt. W drugiej serii słabszy skok oddał Janek Ziobro i Dawid Kubacki. Nasz mistrz olimpijski oddał dwa dobre skoki na 127 m oraz 123,5 m. 
Rywalizację na ósmej pozycji zakończyli osłabieni Japończycy bez Noriakiego Kasai i Daiki Ito. 

Zawodnicy odczuwają już trudy tego wyczerpującego sezonu. Miejmy nadzieję, że słabsza postawa Polaków jest chwilowa i już jutro będzie lepiej. Wierzę, że Łukasz Kruczek poprawi błędy naszych chłopaków i w kolejnych konkursach będzie już tylko lepiej. 

foto:zimbio.com 

Anna Felska 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.