PŚ w Lahti: Alexey Poltoranin triumfuje. Polacy poza “trzydziestką”

Alexey Poltoranin wygrał niedzielny bieg na 15 km w Lahti. Kazach na swoim koronnym dystansie triumfował przed drugim Rosjaninem Alexandrem Bolshunovem oraz trzecim Finem Iivo Niskanenem. Polacy zostali daleko sklasyfikowani.

Weekend Pucharu Świata w Lahti zakończył się biegiem na piętnaście kilometrów stylem klasycznym. Zwyciężył Alexey Poltoranin, który w swoim stylu rozkręcał się z każdym kolejnym kilometrem. Na początku w ścisłej czołówce znajdował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannes Klaebo, który jednak szybko wypadł z grupy walczącej o podium. W trakcie trwania biegu wyodrębniła się trójka – Iivo Niskanen, Alexander Bolshunov i właśnie Poltoranin. Kazach pokonał ostatnie kilometry zdecydowanie najszybciej. Na 11.5 km liderem był Rosjanin, który jednak osłabł i ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzeci był reprezentant gospodarzy – mistrz olimpijski na 50 km klasykiem z Pjongczangu Iivo Niskanen.

Na miejscach od czwartego do siódmego znaleźli się Norwegowie – czwarty był Emil Iversen, piąty Martin Sundby, szósty Niklas Dyrhaug, a siódmy Johannes Klaebo. W dziesiątce uplasowali się także ósmy Rosjanin Alexey Chervotkin, dziewiąty Niemiec Thomas Bing, a dziesiątkę zamknął Daniel Rickardsson. Wśród Polaków najlepszy był Maciej Staręga, który zajął 52. miejsce. Kamil Bury także został sklasyfikowany w szóstej dziesiątce, a jego brat Dominik w siódmej. Rywalizacji w Pucharze Świata przynosi się do Drammen – sprintów stylem klasycznym w Drammen.

Wyniki biegu mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.