PŚ w Lahti. Akito Watabe lepszy od Jarla Magnusa Riibera

14:09, 24.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:01, 24.01.2021

Akito Watabe wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Na podium stanęli także Jarl Magnus Riiber i Ryota Yamamoto.

Podczas serii skoków najlepszy okazał się Ryota Yamamoto, który w piątek wygrał także rundę prowizoryczną. Japończyk skoczył 126 metrów z obniżonego na żądanie trenera rozbiegu. Drugie miejsce ze stratą 0,2 punktu, czyli jednej sekundy zajmował Akito Watabe. Wylądował on 3,5 metra dalej od swojego rodaka. Najlepszą odległość - 130 metrów - osiągnął Jarl Magnus Riiber. Lider Pucharu Świata miał dużo niższe noty i ostatecznie po skoku był trzeci ze stratą 28 sekund.

Wyniki po serii skoków

Od samego początku biegu na 10 kilometrów Jarl Magnus Riiber odrabiał stratę do prowadzących Japończyków. Lider Pucharu Świata dołączył do czołowego duetu w połowie dystansu. Na przyspieszenie zdecydował się Akito Watabe. Utytułowany Japończyk zgubił na kilka sekund zmęczonego pogonią Riibera, za którego plecami był Yamamoto. Watabe nie dał sobie odebrać prowadzenia. Reprezentant Japonii sięgnął po pierwsze zwycięstwo od marca poprzedniego sezonu, gdzie triumfował także w Lahti. Wyprzedził Riibera o ponad 10 sekund. Trzeci finiszował Ryota Yamamoto, który po raz pierwszy w indywidualnych zawodach pucharu świata uplasował się w czołowej trójce. Lider Pucharu Świata obronił się przed pogonią Johannesa Rydzeka.