PŚ w La Clusaz: Zwycięstwo Heidi Weng, udany powrót Marit Bjoergen

Heidi-Weng

Heidi Weng wygrała bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego w La Clusaz. Drugie miejsce zajęła powracająca do Pucharu Świata Marit Bjoergen, a trzecie Ingvild Flugstad Oestberg. Polki nie startowały.

Już na pierwszej pętli uformowała się grupka składająca się z kilku biegaczek, na której czele znalazła się Marit Bjoergen. 36-latka prowadziła niemal przez całe okrążenie i wspólnie ze swoimi koleżankami z kadry starała się zgubić resztę rywalek. Reprezentantkom Norwegii dość szybko udało się odłączyć od innych biegaczek, wyjątkiem była jedynie Stina Nilsson, która cały czas utrzymywała się w gronie faworytek do zwycięstwa.

Decydujący atak na kilkaset metrów przed metą przeprowadziła Heidi Weng, która zdecydowała się oderwać od swoich konkurentek. Norweżka znalazła sposób na uzyskanie kilku metrów przewagi nad Bjoergen, Oestberg i Nilsson. Ostatecznie Weng przecięła linię mety o +2,1 sek przed Bjoergen i +2,9 sek przed Oestberg. Stina Nilsson, która tak świetnie dotrzymywała kroku norweskim faworytkom musiała się zadowolić czwartym miejscem, co i tak jest dla niej świetnym rezultatem. Kolejne biegaczki straciły do zwyciężczyni ponad pół minuty. Na piątym miejscu dobiegła Ragnhild Haga, szósta była Teresa Stadlober, a czołową dziesiątkę zamknęła Laura Mononen.

Zwycięstwo Heidi Weng oznacza, że Norweżka przejmie żółtą koszulkę liderki od Ingvild Flugstad Oestberg. 25-latka będzie miała 30 punktów zapasu nad swoją rodaczką.

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.