PŚ w La Clusaz: Poznaliśmy składy reprezentacji Włoch, Finlandii i Szwecji

fot.: federicopellegrino.com

fot.: federicopellegrino.com
fot.: federicopellegrino.com

Reprezentacje Włoch, Finlandii i Szwecji podały swoje składy na weekendowe zawody Pucharu Świata w La Clusaz. We francuskim kurorcie biegaczy i biegaczki czeka rywalizacja w biegach masowych i sztafetach.

Najliczniejszą grupę w La Clusaz będą stanowili Szwedzi. W ten weekend, podobnie jak w ubiegłym  tygodniu, nie zobaczymy Charlotte Kalli i Calle Halfvarssona. Kalla nadal dochodzi do siebie po migotaniu przedsionków i stara się szukać formy w zawodach niższej rangi. Halfvarsson był w bardzo dobrej dyspozycji w pierwszych biegach Pucharu Świata, ale w Davos się już się nie pojawił głównie ze względu na wysokość na jakiej były rozgrywane weekendowe zawody. Liderami szwedzkiej kadry powinni być Johan Olsson i Stina Nilsson, którzy najlepiej prezentowali się w biegach dystansowych ze wszystkich reprezentantów Trzech Koron.

Skład reprezentacji Szwecji:

Kobiety: Anna Dyvik, Anna Haag, Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson, Maria Rydqvist , Emma Wikén

Mężczyźni: Jens Burman, Axel Ekström, Martin Johansson, Emil Jönsson, Anton Lindblad, Johan Olsson

Finowie do La Clusaz przysyłają prawie najmocniejszy skład. Prawie, bowiem w kadrze nie znalazła się Krista Parmakoski, która woli się zregenerować po wyczerpującym miesiącu zmagań na najwyższym poziomie. Liderkę reprezentacji Suomi postarają się zastąpić pozostałe biegaczki, które przyjadą do La Clusaz. We Francji nie zobaczymy również Iivo Niskanena, który specjalizuje się w stylu klasycznym.

Skład reprezentacji Finlandii:

Kobiety: Anne Kyllönen, Laura Mononen, Riitta-Liisa Roponen, Susanna Saapunki, Aino-Kaisa Saarinen

Mężczyźni: Matti Heikkinen, Hyvärinen Perttu, Sami Jauhojärvi, Lari Lehtonen, Ville Nousiainen, Lauri Vuorinen

Reprezentacja Włoch na zawody w La Clusaz będzie liczyła 10 osób – 6 biegaczy i 4 biegaczki. Po raz kolejny w składzie znalazło się miejsce dla najbardziej doświadczonego Giorgio Di Centy, dla którego będzie to 23 sezon w Pucharze Świata. Kadrę kobiet w dużej mierze będą stanowiły biegaczki, które w miniony weekend walczyły w zawodach rangi Alpen Cup w Valdidentro.

Skład reprezentacji Włoch:

Kobiety: Debertolis Ilaria, Giulia Stuerz, Scardoni Lucia, Elisa Brocard

Mężczyźni: 
Francesco De Fabiani, Claudio Muller, Giorgio Di Centa, Fabio Clementi, Federico Pellegrino, Dietmar Noeckler

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.